Nástrahové rybky – Čerebla pestrá

Nástrahové rybky – Čerebla pestrá


 

Pod takmer neznámym latinským názvom Phoxinus phoxinus sa ukrýva u nás tiež nie príliš známa rybka Čerebla pestrá. V súčasnosti však odhadujeme, že o týchto zatiaľ pomerne obyčajných  rybičkách si budú slovenskí rybári rozprávať ovela viac ako doteraz. Na našom trhu sa totiž objavili podľa nášho názoru veľmi zaujímavé nástrahové rybky a to práve Čereble.

 

Zhrňme si teda na začiatok niekoľko faktov ohľadne tejto  rybárskej

nástrahy.

 

Otázka A:Neporuším pri love s touto nástrahou zákon? Nemôžem byť pokutovaný za prenášanie rybičiek z revíru do revíru?

Odpoveď A- Nástrahové rybky sú rybárske potreby a pochádzajú z umelého chovu, ktorý je určený špeciálne pre hospodárske účely. Tieto rybky nepochádzajú zo žiadneho revíru a preto ich podľa nášho názoru môžete úplne bez problémov používať. Niekoľkokrát sme o tom diskutovali aj s rybárskou strážou a všetko by malo byť v úplnom poriadku.

 

Otázka B:Rybky musia smrdieť od formaldehydu, alebo inej chémie, či  nie?

Odpoveď B:Nie! Najcennejšie na technológii týchto nástrahových rybičiek je práve zloženie nálevu vďaka ktorému si rybky udržali prirodzený vzhľad a dokonca aj vôňu. Vďaka tomu sa jedná o skutočne jedinečné rybárske nástrahy, ktoré sa v ničom nelíšia od atraktívnosti obyčajnej živej rybičky.

 

Otázka C: Ak tieto nástrahové rybičky nesmrdia od chémie musia byť mäkké a rozmočené

Odpoveď C:Vôbec nie. Práve naopak nástrahové rybky sú tvrdšie ako čerstvé rybky a vďaka tomu sú ako nástraha veľmi praktické.

 

Otázka D: A berú na ne ryby?

Odpoveď D: Áno a vieme potvrdiť niekoľko krásnych zubáčov, takže lovu zdar.

 

A na záver by sme rybárom radi sprostredkovali niekoľko encyklopedických informácií o tomto živočíšnom druhu. Čerebla pestrá žije vo väčšine pstruhových a lipňových vôd. Čerebla je štíhla ryba s pomerne tupou hlavou a s velkými plutvami. Drobné šupinky pokrývajú len bok ryby inak je jej telo holé. Čerebla dorastá do dĺžky 10 – 12 cm a žije v hejnách, všetky ročníky pokope. Čereble sa živia bentosom, rastlinnou drťou a tiež menším hmyzom. V pstruhových vodách je čerebla veľmi významnou potravou pstruha. Čerebla je výborná nástraha na pstruhov a iné dravé ryby.

Autor:

Rybárske potreby: www.slaviaryby.sk

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval.

Pridať príspevok

Pre pridanie príspevku musíš byť prihlásený.

Tento mesiac

« marec 2018 »
PoUtStŠtPiSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031